Süper İndüktif Sistem ile Bel Fıtığı Tedavisi

Süper İndüktif Sistem ile Bel Fıtığı Tedavisi

Bel fıtığı, omurgalar arasında bulunan ve amortisör görevi gören disklerin zorlanma, düşme, ağır kaldırma gibi nedenlerle yerinden kayması veya yırtılması sonucu omurilikten çıkan sinirlere baskı yapması durumudur. Bel fıtığı, bel ve bacaklarda şiddetli ağrılara, uyuşukluk, kas güçsüzlüğü ve idrar tutamama gibi sorunlara yol açabilir. Bel fıtığı tedavisinde cerrahi yöntemlerin yanı sıra ameliyatsız yöntemler de geliştirilmiştir. Bunlardan biri de süper indüktif sistem (SIS) adı verilen bir fizik tedavi yöntemidir.

Süper indüktif sistem, yüksek frekanslı elektromanyetik alanlar kullanarak dokuların ısıtılmasını ve kan akışının artırılmasını sağlayan bir cihazdır. Bu sayede dokulardaki iltihaplanma, ödem ve ağrı azalır, iyileşme süreci hızlanır. Süper indüktif sistem, bel fıtığı olan hastalarda sinir köklerine baskı yapan disklerin hacmini küçültmeye ve sinir fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olur.

Süper indüktif sistem tedavisi, bel fıtığı tanısı konulan hastalara doktorun önerisiyle uygulanabilir. Tedavi seansları yaklaşık 15-20 dakika sürer ve haftada 2-3 kez olmak üzere toplam 10-15 seans yapılır. Tedavi sırasında hastalar herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissetmezler. Tedavi sonrasında hastalar günlük aktivitelerine devam edebilirler.

Süper indüktif sistem tedavisinin avantajları şunlardır:

– Ameliyatsız ve ilaçsız bir yöntemdir.
– Yan etkisi yoktur veya çok azdır.
– Kısa sürede etkisini gösterir.
– Hastanede yatmayı gerektirmez.
– Uygulama kolay ve konforludur.

Süper indüktif sistem tedavisinin dezavantajları şunlardır:

– Her hastaya uygun olmayabilir.
– Tek başına yeterli olmayabilir, diğer tedavi yöntemleriyle kombine edilmesi gerekebilir.
– Kalp pili, metal implant veya gebelik gibi durumlarda uygulanamaz.

Süper indüktif sistem tedavisi, bel fıtığı olan hastalara cerrahiye alternatif bir seçenek sunmaktadır. Bel fıtığı şikayeti olan hastaların doktorlarına danışarak en uygun tedavi yöntemini belirlemeleri önemlidir.
Kliniğimizde süper indüktif sistem ile hastalarımızı tedavi etmekteyiz. Randevu ve bilgi için 05459195413 numarayı arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s